دسر پارتی مریم بانو
 

 

 

سلام،

امیدوارم امروز هم مثل همیشه دلتون خوش و وجودتون سرشار از شادی باشه.

با یه دسر میوه‌ای موز و پرتقال چطورین !!!

گیر دادم به این دو نوع اسانس هاااااا!!!! 

 

باور کنین من نه تنها از موز خوشم نمیاد، بلکه انقدر از این میوه و بوی اون بدم میاد که در تمام عمرم حتی یه نصفه‌اش رو هم نتونسته ام بخورم! اما چون هم دسرش ظاهر شیکی داره و هم میوه‌اش توی دسر کاربرد زیادی داره موقع خرید به طور ناخودآگاه به سمتش میرم !!! ...  امیدوارم شما هم مثل مامانینای من از این میوه خوشتون بیاد!!!

 

این بار سعی کردم تصویر مرحله به مرحله تهیه دسر رو بذارم.

 

اول یک بسته دسر میوه‌ای موز (با ژله موز فرق داره ها!!) رو با دو لیوان شیرموز آماده که توی سوپرها وجود داره مخلوط میکنیم و میذاریم روی گاز و هم میزنیم تا خوب حل شه، وقتی داشت جوش میومد، گاز رو کم میکنیم و میذاریم یک تا یک دقیقه و نیم بجوشه و به اصطلاح خودم، شیر بپزه!!!

 

بعد میریزیم توی قالبی که قبلاً گذاشتیمش توی فریزر (در پست‌های قبل توضیح دادم) و روش هم یه کم موز خرد شده و خلال پسته میریزیم. بعد که یک کمی خنک شد،‌ میذاریمش توی یخچال. تا اینجا شد مرحله اول که عکسش اینطوریه:

 

 

 

 

  

تا دسر موز خودشو بگیره، مرحله دوم رو شروع میکنیم،

ژله پرتقال رو با یه لیوان آب جوش مخلوط میکنیم وقتی که حل شد، به جای یک لیوان آب سرد، یک لیوان سن ایچ یا آب پرتقال میریزیم توش (دقت کنین که سن ایچ خیلی رقیق نباشه) بعد خوب هم میزنیم و میذاریم در محیط آشپزخونه که گرماش رو از دست بده ...

وقتی دسر موز کاملاً خودش رو گرفت اونو از توی یخچال درمیاریم و با قاشق غذاخوری و خیلی آروم ژله پرتقال رو که گرماش رو از دست داده روی اون میریزیم. اینم عکسش:

 

 

 

 

 

 

 

 

 دقت کنین دسرهایی که با شیر درست میشن همونطور که خیلی زود خودشون رو میگیرن، خیلی زود هم آب میشن واسه همین اگه ژله پرتقال گرم باشه و روش بریزین یه افتضاحی به بار میاد که دیگه نمیشه درستش کرد!!!!

 

 من چون میخواستم بقیه ژله پرتقال رو ببرم سر کار با دوستام بخوریم، لایه ی پرتقالیش رو ضخیم نریختم، این دیگه میل خودتونه که چقدر از چه رنگ بریزین!

 

دوباره قالب رو میذارین توی یخچال و وقتی خودشو کاملاً گرفت، اول با یه چاقوی تیز دور تا دور قالب رو از دسر جدا میکنین (سعی کنین با چاقو عمیق ببرین که وقتی توی آب گذاشتین راحت تر از قالب در بیاد) و بعد هم قالب رو میذاریم توی آب گرم و یه کم تکونش میدیم تا از قالب جدا بشه و بعدش بر میگردونیم.

من با خلال پسته و شکلات رنده شده و نارنگی تزیینش کردم، که این قسمتش هم سلیقه خودتونه!!!

 

 

اینم عکسش:

 

 

 

 

 

 

 


 

نوش جان!!!  

 

 

 

 

[ ۱۳۸٩/٩/۱٦ ] [ ٤:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مریم منفرد ]

سلام 

چه عجب چهارشنبه بانکها هم تعطیل شدن، که هم از آلودگی هوا فیضی ببریم و هم یه خرده کاری‌هایی بکنیم!!!

این پست دو بخش داره!!!

 

بخش اول: ژله تخم مرغی

این مدل ژله رو اولین بار بود که درست میکردم و واقعاً خودم اصلاً فکر نمیکردم اینطوری در بیاد!!!

البته این ژله رو با دو تا کارامل و آلوئه ورایی که توی همین پست توضیح میدم(بخش دوم)، در کنار دو کار دیگه داشتم انجام میدادم و به عبارتی ژله اضافی اون دسرها رو  برای اینا استفاده کردم واسه همین خیلی تنوع رنگی ندارن ... اگر هدفتون فقط درست کردن ژله ی تخم مرغی باشه، میتونین با استفاده از رنگهای مختلف و همچنین ترکیب ژله و کارامل و حتی بستنی، مدلهای جالبی در بیارین!!!

اول عکس آخرش رو میذارم بعد توضیح میدم:

 

 

 اول چند تا تخم مرغ رو با مایع ظرفشویی خوب میشورید، بعد با قاشق سرش رو یه کم سوراخ میکنین و محتویاتشو خالی میکنین و دوباره تخم مرغ رو تمیز میشورین (سعی کنین لایه سفید داخل تخم مرغ رو هم تاجاییکه میشه جدا کنین)؛ بعدشم میذارین تخم مرغها خشک بشه!

برای تخم مرغ های تک رنگ قرمز، یک ژله انار رو با یه لیوان آب جوش مخلوط میکنیم و میذاریم در هوای آزاد تا گرماش رو از دست بده بعد میریزمش داخل تخم مرغ و میذاریمش توی یخچال که سفت بشه؛ همینطور برای تخم مرغهای دورنگ هم، یک لایه ژله آلوئه ورا (با یه لیوان آب جوش) ریختم و وقتی خودشو گرفت، سرش رو با همون ژله انار پر کردم  ... بعدش هم یک کم ژله آلوئه ورا  رو با آب جوش و شیر قاطی کردم که ژله ی سفید رنگی به دست اومد که به اندازه ی یه لایه ی باریک ریختم توی تخم مرغ ..!!

وقتی ژله ها خودشون رو گرفتن به آرومی پوست تخم مرغ ها رو جدا میکنین و با یه کم خامه و خلال پسته ی خرد شده و بیسکوییت تزیینش میکنین ... من حال نداشتم گیلاس‌هامون رو دربیارم، اگه به جای بستنی خوری توی گیلاس میریختم شیک‌تر میشد ..

به نظر من این مدل ژله، زیاد به درد میز شام نمی‌خوره؛ به نظرم بهتره بستنی وانیلی رو با قاشق مخصوصش گرد ببری، روش هم یه کم قهوه بپاشی و این ژله تخم مرغی‌ها رو هم کنارش بذاری و به صورت ژله بستنی از مهمون پذیرایی کنی!!

 اینم عکس دیگه:

 

 

 بخش دوم: کارامل / آلوئه ورا

این مدل سه بخش داره: اول کارامل، ژله ی انار به هم ریخته، ژله آلوئه‌ورا

طرز تهیه ی کارامل اینه که دو لیوان شیر رو با کارامل میذاریم رو گاز و هم میزنیم تا جوش بیاد بعد هم دو دقیقه میذاریم با شعله کم بمونه که شیر بپزه!

همون ژله ی اناری که توی تخم مرغی استفاده شد رو هم میزنیم تا فرمش به هم بریزیه اینم عکسش:

 

 

 کارامل رو داخل بستنی خوری میریزین و وقتی گرماش رو که از دست داد میذارین توی یخچال که خودشو بگیره، بعدش وسط ظرف رو ژله انار میریزیم و دوباره میذاریم یخچال.

بعد از یه مدت کوتاه، ژله آلوئه ورا رو با آرومی و با قاشق به اندازه ی یه لایه نازک میریزیم روی ژله انار و میذاریم خودشو بگیره (کم میریزیم که انارها به هم نریزه و از جاشون تکون نخورن) بعد که لایه ی نازکِ آلوئه‌ورا خودشو گرفت یه کم بیشتر از آلوئه ورا میریزم طوریکه نصف ژله انار داخل آلوئه ورا و نصف دیگه اش بیرون باشه .. میذاریم سرد که شد تزیینش میکنیم، من با خامه و خلال پسته خرد شده و بیسکوییت تزینش کردم. اینم عکسش:

 

 

 این ژله ی آلوئه ورا هم که عکسش پایینه، مثل کاراملیه که بالا توضیح دادم، فقط به جای کارامل، آلوئه ورا رو با شیر مخلوط کردم میخواستم ببینم خوب میشه یا نه ... که راستش خودم خیلی خوشم نیومد!!

اینم عکسش:

 

 

[ ۱۳۸٩/٩/٦ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مریم منفرد ]

سلام، امیدوارم خوب و خوش و سر حال و با انرژی باشین. اولین پست رسمی دسر پارتی رو با یه ژله خرده شیشه ی موز شروع کردم اینم عکسش:

 

 

 

 ژله خرده شیشه، یعنی ژله‌ای که یک پایه ی اصلی از یک رنگ داره و داخلش هم از یک ژله ی رنگ دیگه اشکال هندسی متفاوتی قرار داده شده.

 برای درست کردن این ژله، اول باید خرده شیشه ها (یعنی ژله‌های تکه ای از رنگ دیگه) رو درست کنیم تا وقتی میخواهیم داخل ژله پایه بریزیم شل و ول نشه.

یک بسته ژله پرتقال را با یک لیوان آب جوش خوب هم میزنیم و بعد میریزیم توی قالب یخ (یا یه ظرف مستطیل که بشه بعد از برگردوندن به صورت مربع یا مستطیل شکل ببریدش) و میزاریم توی یخچال که ببنده. دقت کنید که حتماً قبلش قالب رو با روغن کاندولا چرب کرده باشین و یا قالب رو با آب سرد خیس کنید و بذارین یه 20 دقیقه ای توی فریزر بمونه، اگر یکی از این دو راه رو انجام ندین، موقع درآوردن خرده شیشه‌ها (یعنی همون پرتغالی ها) خیلی اذیت میشین.

بعد از اینکه ژله‌های خرده شیشه خودشو گرفت، میریم سر ژله پایه!

یک بسته ژله موز رو با یک لیوان آب جوش و یک لیوان شیر مخلوط میکنیم و حسابی هم میزنیم بعد هم میریزیم توی قالب و وقتی گرماشو از دست داد خرده شیشه‌ها رو میریزیم توش!

البته برای این ژله من مرحله به مرحله ژله پایه (موز) رو ریختم بعد یک ردیف خرده شیشه گذاشتم و وقتی در یخچال موند و کمی خودشو گرفت دوباره ژله موز رو روش ریختم. اون وسط ها هم یک کم پاستیل گذاشتم.

 

 

 

 

 

 


 

 طرز چیدنش کاملاً سلیقه خودتونه .. البته باید اعتراف کنم که باید برای خرده شیشه‌ها از یه ژله ی قرمز استفاده میکردم تا کنتراست بیشتری داشته باشه .. اینم به بزرگواری خودتون ببخشید!!!!

 

 

دورادور نوش جان !!!! 

 

 

[ ۱۳۸٩/٩/۱ ] [ ۳:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب