دسر پارتی مریم بانو
 

سلام !

خیلی وقته اینجا نیومدم ! تقریبا مثه خانه ارواح شده ! خخخخخخخخخ

داشتم با خودم فکر میکردم یه زمانی دسرپارتیم بسی رونق داشت چون اکثر پستهام دسر بود اونم متنوع !

ولی بعدش وبلاگو منتقل کردم و بسیاری از خواننده هام و بعد نظرات دوستانمو از دست دادم ... و بعد هم گیاه خوار شدم و از اونجا که گیاهخوری موضوع مورد علاقه خیلی ها نیست، دسرپارتی عزیزم که تبدیل به گیاه پارتی شد، به کنج عزلت خودش شتافت !

تنبلی خودمم نباید نادیده گرفت ... چون گیاهخوار بودن مستلزم فکر کردن بسیاره! اینکه چی بخوری، چی نخوری که مواد به بدنت برسه، اینکه باید خلاقیتت زیادی به خرج بدی و گاها ممکنه با وجود  همه تلاشهات غذای ابتکاری زیادم به طبع سازگار نباشه و ... خیلی دلایل دیگه !

اما در مجموع میخوام بگم، با وجود همه این اتفاقات، خوشحالم ! چون اینجا در وهله اول، دفتر یادداشت های شخصیه منه و بعد یه وبلاگ عمومی !

خوشحالم که دوباره برگشتم و طبق تعهدی که در برنامه های امسال به خودم داده بودم، تصمیم گرفتم چراغ این خونه رو دوباره از نو روشن کنم !

خوشحالم که به غذای سالم رو اوردم و دیگه کمتر دسرهای پر از شکر سفید ناسالم رو درست میکنم و در نتیجه ملت هم تشویق نمیشن برن درست کنن !

کلا، امروز خوشحالم. چون اینجا برای من عطر و بوی بسیار مطبوعی داره و هر بار که اینجا میام، حس ادمی رو دارم که دارن برگ های دفتر زندگیشو یکی یکی جلوی چشمش ورق میزنن و این حس خوبی بهم میده !

چقد حرف زدم ! ماش پلو !!

 

مواد لازم:

ماش         یک پیمانه

برنج        یک و نیم پیمانه

شوید       حدود سه ق غ

 

من اول ماش ها رو چند ساعت خیس کردم، گذاشتم پخت و کمی نمک بهش زدم.

بعد هم برنج رو خیس کردم و گذاشتم به صورت کته، به جوش بیاد. در حالت جوش، ماش های پخته شده و شویدهای خشک رو بهش اضافه کردم.

اندازه ها رو کاملا چشمی ریختم.


غذای پرخاصیتیه ! نمیدونم چرا عادت نداریم بهش !! بهرحال بد نیست عادتهامونو تغییر بدیم !

 

[ ۱۳٩٥/۸/۳ ] [ ٦:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب