دسر پارتی مریم بانو
 

مواد لازم:

یک بسته ژله آلبالو

یک عدد کمپوت آلبالو

یک بسته خامه کوچک

یک عدد موز


طرز تهیه:

ابتدا ژله ی آلبالو رو با یک لیوان آب و یک لیوان آب کمپوت آلبالو (به جای آب سرد) خوب هم میزنیم و بعد که خوب هم خورد، یک عدد موز رو حلقه حلقه میکنیم و میریزیم توش؛ بعد هم یک بسته خامه (از این خامه مربع چهارگوشها ) میریزیم توش و همه رو میریزیم توی مخلوط کن و با هم قاطیشون میکنیم. بعد هم  هسته ی آلبالوهای کمپوت رو میگیریم و اونا رو هم میریزیم توی مخلوط و بعد مایه رو میریزیم توی قالب و میذاریم خودشو بگیره اینم عکسای مرحله ایش:

 

  

 

و حالا میریزمش توی قالب:

 

 

 

و وقتی خودشو گرفت از قالب درش میاریم:

 

 

 

تا این ژله خودشو بگیره، یک بسته ژله آلوئه ورا رو با یک لیوان آب جوش و یک لیوان شیر آماده کردم و توی یه ظرف مستطیلی ریختم که وقتی خودشو گرفت، به هم بزنمش و برای تزئین ازش استفاده کنم منتها چون حواسم نبود و وقتی زله داغ بود شیر سرد ریختم ژله برید که البته مشکلی که پیش نیومد هیچ؛ خوشمزه تر  و خوشگل تر هم شد !!

 

 

در نهایت پس از تزئین (بدون استفاده از خلال پسته!!!) اینطوری شد:

 

  

 

 

مژگان جونم شرمنده؛ دیگه دیدم طاقت نمیارم ... آخر مغز پسته رو هم ریختم !!

این عکس هم فقط بخاطر مژگان جونمه که میگه خلال پسته دوست نداره و همه تزئینات، توش خلال پسته داره:

 

 

                 در مورد مزه اش هم بگم چون طعمش یه کم ترشه ممکنه با همه ی سلایق جور در نیاد، البته من اشتباهی که کردم این بود که نباید آب کمپوت آلبالو رو توش میریختم چون فکر میکنم همون باعث شد که ترش بشه البته حضور ژله آلورا باعث شد ترشی آلبالو با شیرینی آلبالو مچ شه و یه طعم خوبی بده

 

 همچنان نوش جان!!

 

[ ۱۳٩٠/۱/۱٩ ] [ ۱:٥۸ ‎ق.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب