دسر پارتی مریم بانو
 

سلام، امیدوارم خوب و خوش و سر حال و با انرژی باشین. اولین پست رسمی دسر پارتی رو با یه ژله خرده شیشه ی موز شروع کردم اینم عکسش:

 

 

 

 ژله خرده شیشه، یعنی ژله‌ای که یک پایه ی اصلی از یک رنگ داره و داخلش هم از یک ژله ی رنگ دیگه اشکال هندسی متفاوتی قرار داده شده.

 برای درست کردن این ژله، اول باید خرده شیشه ها (یعنی ژله‌های تکه ای از رنگ دیگه) رو درست کنیم تا وقتی میخواهیم داخل ژله پایه بریزیم شل و ول نشه.

یک بسته ژله پرتقال را با یک لیوان آب جوش خوب هم میزنیم و بعد میریزیم توی قالب یخ (یا یه ظرف مستطیل که بشه بعد از برگردوندن به صورت مربع یا مستطیل شکل ببریدش) و میزاریم توی یخچال که ببنده. دقت کنید که حتماً قبلش قالب رو با روغن کاندولا چرب کرده باشین و یا قالب رو با آب سرد خیس کنید و بذارین یه 20 دقیقه ای توی فریزر بمونه، اگر یکی از این دو راه رو انجام ندین، موقع درآوردن خرده شیشه‌ها (یعنی همون پرتغالی ها) خیلی اذیت میشین.

بعد از اینکه ژله‌های خرده شیشه خودشو گرفت، میریم سر ژله پایه!

یک بسته ژله موز رو با یک لیوان آب جوش و یک لیوان شیر مخلوط میکنیم و حسابی هم میزنیم بعد هم میریزیم توی قالب و وقتی گرماشو از دست داد خرده شیشه‌ها رو میریزیم توش!

البته برای این ژله من مرحله به مرحله ژله پایه (موز) رو ریختم بعد یک ردیف خرده شیشه گذاشتم و وقتی در یخچال موند و کمی خودشو گرفت دوباره ژله موز رو روش ریختم. اون وسط ها هم یک کم پاستیل گذاشتم.

 

 

 

 

 

 


 

 طرز چیدنش کاملاً سلیقه خودتونه .. البته باید اعتراف کنم که باید برای خرده شیشه‌ها از یه ژله ی قرمز استفاده میکردم تا کنتراست بیشتری داشته باشه .. اینم به بزرگواری خودتون ببخشید!!!!

 

 

دورادور نوش جان !!!! 

 

 

[ ۱۳۸٩/٩/۱ ] [ ۳:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب