دسر پارتی مریم بانو
 

سلام 

چه عجب چهارشنبه بانکها هم تعطیل شدن، که هم از آلودگی هوا فیضی ببریم و هم یه خرده کاری‌هایی بکنیم!!!

این پست دو بخش داره!!!

 

بخش اول: ژله تخم مرغی

این مدل ژله رو اولین بار بود که درست میکردم و واقعاً خودم اصلاً فکر نمیکردم اینطوری در بیاد!!!

البته این ژله رو با دو تا کارامل و آلوئه ورایی که توی همین پست توضیح میدم(بخش دوم)، در کنار دو کار دیگه داشتم انجام میدادم و به عبارتی ژله اضافی اون دسرها رو  برای اینا استفاده کردم واسه همین خیلی تنوع رنگی ندارن ... اگر هدفتون فقط درست کردن ژله ی تخم مرغی باشه، میتونین با استفاده از رنگهای مختلف و همچنین ترکیب ژله و کارامل و حتی بستنی، مدلهای جالبی در بیارین!!!

اول عکس آخرش رو میذارم بعد توضیح میدم:

 

 

 اول چند تا تخم مرغ رو با مایع ظرفشویی خوب میشورید، بعد با قاشق سرش رو یه کم سوراخ میکنین و محتویاتشو خالی میکنین و دوباره تخم مرغ رو تمیز میشورین (سعی کنین لایه سفید داخل تخم مرغ رو هم تاجاییکه میشه جدا کنین)؛ بعدشم میذارین تخم مرغها خشک بشه!

برای تخم مرغ های تک رنگ قرمز، یک ژله انار رو با یه لیوان آب جوش مخلوط میکنیم و میذاریم در هوای آزاد تا گرماش رو از دست بده بعد میریزمش داخل تخم مرغ و میذاریمش توی یخچال که سفت بشه؛ همینطور برای تخم مرغهای دورنگ هم، یک لایه ژله آلوئه ورا (با یه لیوان آب جوش) ریختم و وقتی خودشو گرفت، سرش رو با همون ژله انار پر کردم  ... بعدش هم یک کم ژله آلوئه ورا  رو با آب جوش و شیر قاطی کردم که ژله ی سفید رنگی به دست اومد که به اندازه ی یه لایه ی باریک ریختم توی تخم مرغ ..!!

وقتی ژله ها خودشون رو گرفتن به آرومی پوست تخم مرغ ها رو جدا میکنین و با یه کم خامه و خلال پسته ی خرد شده و بیسکوییت تزیینش میکنین ... من حال نداشتم گیلاس‌هامون رو دربیارم، اگه به جای بستنی خوری توی گیلاس میریختم شیک‌تر میشد ..

به نظر من این مدل ژله، زیاد به درد میز شام نمی‌خوره؛ به نظرم بهتره بستنی وانیلی رو با قاشق مخصوصش گرد ببری، روش هم یه کم قهوه بپاشی و این ژله تخم مرغی‌ها رو هم کنارش بذاری و به صورت ژله بستنی از مهمون پذیرایی کنی!!

 اینم عکس دیگه:

 

 

 بخش دوم: کارامل / آلوئه ورا

این مدل سه بخش داره: اول کارامل، ژله ی انار به هم ریخته، ژله آلوئه‌ورا

طرز تهیه ی کارامل اینه که دو لیوان شیر رو با کارامل میذاریم رو گاز و هم میزنیم تا جوش بیاد بعد هم دو دقیقه میذاریم با شعله کم بمونه که شیر بپزه!

همون ژله ی اناری که توی تخم مرغی استفاده شد رو هم میزنیم تا فرمش به هم بریزیه اینم عکسش:

 

 

 کارامل رو داخل بستنی خوری میریزین و وقتی گرماش رو که از دست داد میذارین توی یخچال که خودشو بگیره، بعدش وسط ظرف رو ژله انار میریزیم و دوباره میذاریم یخچال.

بعد از یه مدت کوتاه، ژله آلوئه ورا رو با آرومی و با قاشق به اندازه ی یه لایه نازک میریزیم روی ژله انار و میذاریم خودشو بگیره (کم میریزیم که انارها به هم نریزه و از جاشون تکون نخورن) بعد که لایه ی نازکِ آلوئه‌ورا خودشو گرفت یه کم بیشتر از آلوئه ورا میریزم طوریکه نصف ژله انار داخل آلوئه ورا و نصف دیگه اش بیرون باشه .. میذاریم سرد که شد تزیینش میکنیم، من با خامه و خلال پسته خرد شده و بیسکوییت تزینش کردم. اینم عکسش:

 

 

 این ژله ی آلوئه ورا هم که عکسش پایینه، مثل کاراملیه که بالا توضیح دادم، فقط به جای کارامل، آلوئه ورا رو با شیر مخلوط کردم میخواستم ببینم خوب میشه یا نه ... که راستش خودم خیلی خوشم نیومد!!

اینم عکسش:

 

 

[ ۱۳۸٩/٩/٦ ] [ ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب