دسر پارتی مریم بانو
 

 

 

سلام،

امیدوارم امروز هم مثل همیشه دلتون خوش و وجودتون سرشار از شادی باشه.

با یه دسر میوه‌ای موز و پرتقال چطورین !!!

گیر دادم به این دو نوع اسانس هاااااا!!!! 

 

باور کنین من نه تنها از موز خوشم نمیاد، بلکه انقدر از این میوه و بوی اون بدم میاد که در تمام عمرم حتی یه نصفه‌اش رو هم نتونسته ام بخورم! اما چون هم دسرش ظاهر شیکی داره و هم میوه‌اش توی دسر کاربرد زیادی داره موقع خرید به طور ناخودآگاه به سمتش میرم !!! ...  امیدوارم شما هم مثل مامانینای من از این میوه خوشتون بیاد!!!

 

این بار سعی کردم تصویر مرحله به مرحله تهیه دسر رو بذارم.

 

اول یک بسته دسر میوه‌ای موز (با ژله موز فرق داره ها!!) رو با دو لیوان شیرموز آماده که توی سوپرها وجود داره مخلوط میکنیم و میذاریم روی گاز و هم میزنیم تا خوب حل شه، وقتی داشت جوش میومد، گاز رو کم میکنیم و میذاریم یک تا یک دقیقه و نیم بجوشه و به اصطلاح خودم، شیر بپزه!!!

 

بعد میریزیم توی قالبی که قبلاً گذاشتیمش توی فریزر (در پست‌های قبل توضیح دادم) و روش هم یه کم موز خرد شده و خلال پسته میریزیم. بعد که یک کمی خنک شد،‌ میذاریمش توی یخچال. تا اینجا شد مرحله اول که عکسش اینطوریه:

 

 

 

 

  

تا دسر موز خودشو بگیره، مرحله دوم رو شروع میکنیم،

ژله پرتقال رو با یه لیوان آب جوش مخلوط میکنیم وقتی که حل شد، به جای یک لیوان آب سرد، یک لیوان سن ایچ یا آب پرتقال میریزیم توش (دقت کنین که سن ایچ خیلی رقیق نباشه) بعد خوب هم میزنیم و میذاریم در محیط آشپزخونه که گرماش رو از دست بده ...

وقتی دسر موز کاملاً خودش رو گرفت اونو از توی یخچال درمیاریم و با قاشق غذاخوری و خیلی آروم ژله پرتقال رو که گرماش رو از دست داده روی اون میریزیم. اینم عکسش:

 

 

 

 

 

 

 

 

 دقت کنین دسرهایی که با شیر درست میشن همونطور که خیلی زود خودشون رو میگیرن، خیلی زود هم آب میشن واسه همین اگه ژله پرتقال گرم باشه و روش بریزین یه افتضاحی به بار میاد که دیگه نمیشه درستش کرد!!!!

 

 من چون میخواستم بقیه ژله پرتقال رو ببرم سر کار با دوستام بخوریم، لایه ی پرتقالیش رو ضخیم نریختم، این دیگه میل خودتونه که چقدر از چه رنگ بریزین!

 

دوباره قالب رو میذارین توی یخچال و وقتی خودشو کاملاً گرفت، اول با یه چاقوی تیز دور تا دور قالب رو از دسر جدا میکنین (سعی کنین با چاقو عمیق ببرین که وقتی توی آب گذاشتین راحت تر از قالب در بیاد) و بعد هم قالب رو میذاریم توی آب گرم و یه کم تکونش میدیم تا از قالب جدا بشه و بعدش بر میگردونیم.

من با خلال پسته و شکلات رنده شده و نارنگی تزیینش کردم، که این قسمتش هم سلیقه خودتونه!!!

 

 

اینم عکسش:

 

 

 

 

 

 

 


 

نوش جان!!!  

 

 

 

 

[ ۱۳۸٩/٩/۱٦ ] [ ٤:٠٥ ‎ب.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب