دسر پارتی مریم بانو
 

 

سلام به دوستای گلم، امیدوارم خوب و سرحال و با نشاط باشین !!

راستش سر این ژله یه کم بی‌حوصله بودم، هم یادم رفت عکس مرحله ای ازش بگیرم و هم اینکه یه کم نامترتب دراومد ... خلاصه شما به بزرگواری خودتون ببخشید !!! 

اول یک لایه ی نازک ژله آلوئه‌ورا که با یه لیوان آب جوش درست شده رو میریزیم توی قالب و میذاریم یخچال که خودشو بگیره ... وقتی خودشو گرفت، ژله انار رو که با یه لیوان آب جوش درست کردیم و گذاشتیم خودشو گرفته رو هم میزنیم تا قاطی پاتی شه (عکسش توی پست قبلی هست) و به صورت چند تکه در اطراف قالب میریزیم و میزاریم یخچال و بعد از یک ربع، دوباره یک لایه آلوئه‌ورا میریزیم روش، و دوباره میذاریم یخچال ...

تا ژله‌ها خودشونو بگیرن، یک بسته کرم کارامل رو با دو لیوان شیر آماده میکنیم (میذاریم روی گاز و وقتی جوش اومد شعله رو کم میکنیم تا حدود دو دقیقه شیر بپزه و بعدش هم صبر میکنیم تا در هوای محیط سرد شه) .. وقتی سرد شد، و آلوئه‌ورا های قالب توی یخچال هم خودشو گرفت، کارامل رو خیلی آروم توی قالب میریزیم و میذاریم توی یخچال که خودشو بگیره و در آخر هم که برمیگردونیم و تزئینش میکنیم! به همین راحتی!!

فقط یه نکته رو هم بگم؛ اینکه همیشه ظرفی رو که میخواهین دسر رو توش برگردونین خیس کنین که اگه وسط ظرف برنگشت، بشه جابجاش کرد! 

اینم عکسش:

 

  

نوش جان !! 

 

[ ۱۳۸٩/۱٠/۸ ] [ ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب