دسر پارتی مریم بانو
 

 

سلام به همه دوستای گلم

یادمه یه بار مهمون لیلای بانک بودیم و اینقـــد چیزای خوشمزه درست کرده بود که من دیگه جا نداشتم ماست و بورانی بادمجونش رو تست کنم و یکی دوسالی گذشت و نمیدونم چی شد که از چند هفته پیش افتاد به کله ام و خلاصه دستورشو یه سرچی زدم و بعد هم از لیلایم پرسیدم و خلاصه ....... نیتجه شو در ذیل مشاهده میکنید اما چهره ما را که بسی مشعوووووف شدیم مشاهده نمیکنید !

 

بادمجان 2 عدد

ماست و موسیر کاله

نمک و فلفل

 

اول بادمجان ها را کبابی میکنیم ..

 

 

و بعد هم با گوشت کوب ِ محترم له و پهش می نماییم ! (این قسمتش خیلی حال میده، هرچی دق و دلی دارین خالی کنین ! )خخخ

 

 

و نهایتا هم به اندازه هر قاشق بادمجان کبابی ِ له و په شده، یه قاشق از اون ماست و موسیرهای کاله میریزیم و مخلوط میکنیم !

 

 

نکته 1: توی دستور اصلی این بورانی، باید از سیر تازه استفاده شه که خیلی هم خوشمزه اش میکنه، اما کارمند جماعت همیشه باید به اصول "بوی کمتر" و "لذت های موکول شده" پایبند باشن! .... و دوستان گفتند اگر ماست و موسیر کاله بریزم خیلی بهتر و خوشمزه تر از این میشه که پودر سیر بریزم و ما هم اطاعت امر کردیم و از نتیجه هم راضی بودیم به مولا ! :))

البته بعدا با دو حبه سیر تست کردم و اینقد که مورد استقبال قرار گرفت، خود ماست موسیر کاله اصرار کرد که برم دنبال زندگیم و باهاش نمونم ! :))


نکته 2: بچه های نهار برای ترکاندن باد نخوت ما (احتمالا)، گفتند ماست و بادمجان کاله اینقد خوشمزه اس که دیگه ما درست نمیکنیمش !! و من نه از روی حسد، بلکه از روی کنجکاوی فردای آن روز یه دونه از همونا خریدم و به ورطه ی تست خانواده کشاندمش، و همه ماست و بادمجان منو بیشتر تر دوست داشتن (ریا نشه خدانکرده) ..

نکته 3: وقتی کارتون تموم شد بیفتید به جون گاز و شروع کنید تمیزش کنین که دفه ی دیگه مامان جان بذارن پاتونو توی آشپزخونه بذارید !

 

نوش جان !

 

[ ۱۳٩٢/٥/٢٥ ] [ ٧:۳٠ ‎ب.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب