دسر پارتی مریم بانو
 

 

 

سلام؛ به دوستای خوبم، دسر پرتقالی و انار داریم!!!

یک لایه ی نازک ژله آلوئه‌ورا که با یک لیوان آب جوش درست میکنیم و میریزیم ته قالب و میذاریم خودشو بگیره، وقتی خودشو گرفت سه تا تیکه از ژله انار که با یه لیوان آب جوش درست کرده ایم و قبلاً با قاشق همش زدیم تا به شکل نامرتب در بیاد رو میریزیم روش و میذاریم یه کم توی یخچال بمونه. بعد از یه ربع، دوباره یه لایه نازک آلوئه‌ورا میریزم در فاصله ی بین ژله های انار (تا سفت تر بشه و ییهو ولو نشن و ضمناً ظاهر قشنگتریهم پیدا کنن) و بعد دوباره میذاریم توی یخچال و تا خودشو بگیره. حالا مرحله دوم کار رو شروع میکنیم:

یک بسته ژله پرتقال رو با یک لیوان آب جوش و یک لیوان شیر مخلوط میکنیم و خوب هم میزنیم. وقتی ژله ای که توی یخچال گذاشتیم (آلوئه‌ورا و انار قاطی شده) خودشو گرفت به آرومی یه لایه نازک ژله پرتقال (که با شیر مخلوط کرده بودیم) رو با قاشق توی قالب میریزیم و دوباره میزاریم توی یخچال خودشو بگیره .. لایه نازک میریزیم چون اگه زیاد بریزین باعث میشه که ژله های انار از جاشون تکون بخورن و معلق بشن و رنگشون هم با بقیه ژله ها قاطی بشه... (با اینکه آلوئه‌ورا رو بین سه تیکه ژله ریختیم اما باز باید حتماً این کار رو بکنین) وقتی خودشو گرفت دو سوم ظرف ژله پرتقال رو هم میریزیم توی قالب و میذاریم دوباره خودشو بگیره .. وقتی خودشو گرفت، یک لایه دیگه از ژله انار قاطی شده با یه کم خلال پسته ریز شده به صورت یک لایه میریزیم توی قالب و دوباره میذاریم توی یخچال که این شکلی میشه:

 

 

 در مرحله آخر بقیه ژله های پرتقال رو هم به آرومی میریزیم توی قالب و میذاریم خودشو بگیره ...  و خلاص !!!

اینم عکساش:

 

 

 

 

چون خود ژله مزینه دیگه تزئین خاصی نکردمش فقط یه کم پاستیل کرمی و پاستیل پفی گذاشتم پهلوش که به قول یکی از دوستان، "قشنگ دیده بشه"!!!

اینم عکس ِ نمای داخلی دسر: 

 


 

نوش جان!!!!

[ ۱۳۸٩/۱٠/۸ ] [ ۱:۳٢ ‎ب.ظ ] [ مریم منفرد ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

کارشناس ارشد اقتصاد و کارمند بانک که توی فکر راه انداختن یه کافی شاپ دنج و آرومه واسه فردایی که قراره اضافه کارامون قطع بشه !! دی:
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب